Chirurg ogólny i Proktolog

Chirurgia to nie tylko zabiegi operacyjne! Chirurgia to szeroka specjalizacja zajmująca się licznymi dolegliwościami i kwalifikacją ich do leczenia zachowawczego (lekami itp.) lub do zabiegu chirurgicznego. Dobry chirurg posiada interdyscyplinarną wiedzę, którą wykorzystuje w codziennej praktyce, aby zapewnić pacjentom maksymalne bezpieczeństwo i kompleksową opiekę.
Jeśli dotychczasowe leczenie nie przyniosło oczekiwanego efektu i nadal utrudniają codzienne życie, chirurg może pomóc. Czasem konieczne jest wykonanie badań dodatkowych w tym USG. Dobry chirurg ustali jakie badania będą konieczne i jak można leczyć Twoje dolegliwości? Kompleksowe leczenie to klucz do sukcesu w terapii nawet skomplikowanych chorób.

Proktolog czy Chirurg?

Proktolog to chirurg zajmujący się chorobami jelita grubego i odbytnicy. Chirurg w MEDICO to jednocześnie proktolog, dlatego konsultacja i leczenie w naszej poradni przynosi korzyści niezależnie od przyczyny. Nie musisz zastanawiać się nad wyborem chirurga, bo zakres konsultacji chirurgicznych w MEDICO obejmuje wszystkie obszary chirurgii!

Chirurg w MEDICO to specjalista chirurgii ogólnej i kolorektalnej dr n.med. Ryszard Kujawski pracownik Kliniki Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM. Wizyty lekarskie z zakresu chirurgii to najczęściej: konsultacja chirurgiczna, proktologiczna, usuwanie zmian skórnych i inne drobne zabiegi ambulatoryjne, w tym wszywanie Esperalu (tzw. wszywka z disulfiramu), USG jamy brzusznej i USG transrektalne, leczenie żylaków odbytu (hemoroidów). Wielokierunkowe wykształcenie i doświadczenie w zagranicznych jednostkach klinicznych gwarantuje bezpieczeństwo i leczenie zgodnie z najnowszą wiedzą medyczną!