Gastrolog

Gastrologia (gastroenterologia) to nie tylko choroby układu pokarmowego czyli przełyku, żołądka, jelit, odbytu. Gastrolog zajmuje się również specjalistycznym leczeniem chorób wątroby, pęcherzyka żółciowego oraz trzustki. Specjalista gastrolog podejmuje leczenie w każdym przypadku dolegliwości w obrębie jamy brzusznej, a w szczególności gdy leczenie zalecone przez lekarza pierwszego kontaktu nie przynosi oczekiwanego efektu.

Przewlekły ból brzucha, zgaga, wzdęcia czy biegunki i zaparcia to najczęstsze skargi pacjentów, których konsultuje gastrolog. Kluczowe jest ustanowienie odpowiedniej diagnozy, co często wymaga zlecenia badań dodatkowych. Dlatego niezmiernie ważne jest leczenie według najnowszych standardów światowych i najbardziej aktualnej wiedzy medycznej.

Najczęstsze choroby, którymi zajmuje się gastrolog to: leczenie zapalenia błony śluzowej żołądka, stany zapalne jelit, choroba wrzodowa, zespół jelita drażliwego, przewlekłe zaparcia i biegunki, przewlekłe bóle brzucha i wzdęcia, zgaga nie poddająca się leczeniu oraz refluks żołądkowo-przełykowy.

Gastrolog w MEDICO - gastrologia bez tajemnic!

Gastrolog w MEDICO to najwyższe bezpieczeństwo i najwyższa jakość gastrologiczna poparta doświadczeniem klinicznym. Konsultacji lekarskich w naszej poradni udziela specjalista gastroenterologii i chorób wewnętrznych Katarzyna Winter, pracownik oddziału gastroenterologii szpitala im. Norberta Barlickiego w Łodzi, doktorantka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.